Ізяславський НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей"
ім.О.Кушнірука


2018-2019 р.р. - 100-річчя Української революції

Суббота, 06.06.2020

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Історія НВК » Заснування закладу

Заснування закладу
Заснування навчального закладу
 
       Рішенням виконкому Ізяславської районної Ради депутатів трудящих від листопада місяця 1929 року в місті Ізяславі була відкрита середня школа №3 з російською мовою навчання. Головний контингент учнів складали діти військовослужбовців. Школа почала роботу 1 вересня 1930 року в приміщенні по вулиці Шевченка № 21 (приміщення колишньої жіночої гімназії). Зараз на тому місці знаходиться житловий будинок (вул. Шевченка, буд № 23).

 Лише в 1938 році школа отримала в експлуатацію нове приміщення по вулиці Леніна, №2 (тепер там, по вулиці Незалежності, знаходиться школа-гімназія №5).

 
     В 1938, 1939, 1940 роках контингент учнів збільшився у зв’язку з переходом у старші класи колишніх учнів єврейської семирічки. Середня кількість учнів в школі в цей час була 339-355 школярів.
     Школа була недостатньо забезпечена педагогічними кадрами. З загальної кількості вчителів тільки 4 мали вищу освіту, незакінчену вищу – 3, решта – загальну середню освіту. Тільки дві вчительки молодших класів мали середню педагогічну освіту. Частина вчителів працювала в школі за сумісництвом. Викладач німецької мови, наприклад, поєднував роботу в середній школі села Білогородка та в середніх школах №1 і №2.
     Школа працювала в одну зміну, в другу навчався лише один четвертий клас. Книжковий фонд шкільної бібліотеки нараховував приблизно п’ять тисяч екземплярів. Фізичний кабінет забезпечував проведення лабораторних робіт з фізики фронтально, у школі постійно працював буфет, добре був обладнаний фізкультурний зал.
     До Великої Вітчизняної війни школа здійснила три випуски учнів 10-го класу, атестати отримали 75 випускників.
Категорія: Заснування закладу | Додав: iznvk2 (10.02.2009)
Переглядів: 905 | Рейтинг: 5.0/2

Форма входу

Пошук

Наше опитування

Оцените мой сайт
Всього відповідей: 724

Корисні сайти

Статистика


Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0