Ізяславський НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей"
ім.О.Кушнірука


2017 рік - рік Української революції

Воскресенье, 27.05.2018

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Історія НВК » Школа імені М.Островського

Присвоєння школі імені М.Островського

Присвоєння школі

імені Миколи Островського

    

            В 1954 році на честь 50-річчя з дня народження Миколи Островського школі присвоєно його імя і змінено назву школи з  №3 на №2 на основі наказу Міністерства освіти № 450 від 30 вересня 1954 р.

Гостями школи в післявоєнні роки були такі відомі постаті: Будьонний, Гречко, Осліковський.
 

         

Зустріч учнів школи з Будьонним
 

Умови роботи були дуже важкими. Школа мала 7 кімнат розміром від 20 до 35 кв. м. Наповнюваність класів була різною: 1-4 класи -  від 35до 48, 5-10 класи - від 19 до 35 учнів.

         Школа починала роботу о восьмій годині ранку, і закінчувались заняття о десятій годині вечора. В 1949 році було відремонтовано 4 класні кімнати, а в 1950 році – 6 класних приміщень і 4 кімнати розміром        12 кв.м. , в яких було розташовано учительську, кабінет директора, піонерську кімнату і 10-й клас.

   Отримавши відремонтовані класні кімнати, школа розмістилась у двох приміщеннях: 1-4 класи навчались у дві зміни по вулиці Шевченка, а в основному корпусі школи також у дві зміни навчались учні 5-10 класів. Контингент учнів з кожним роком зростав, а коли в школі було запроваджено виробниче навчання і сформовано одинадцятий клас, то в закладі вже було 32 класи-комплекти і нараховувалось 1100-1250 учнів.
 Робота школи у двох приміщеннях на великій відстані одне від одного складала незручності в навчальній і виховній діяльності. Постало питання  про будівництво майстерні по обробці дерева і металу, яка була облаштована у 1959 році. Але згодом було вирішено побудувати будівлю на шість класних кімнат,  у яких мали навчатися учні початкових класів. Навчання тут розпочалось у 1962 році. Створивши сприятливі умови для роботи школи, педколектив з року в рік забезпечував високу успішність учнів і глибокі знання».

         Праця багатьох  вчителів була відмічена грамотами Міністерства освіти, значками «Відмінник освіти», найстаранніші  нагороджені орденами. Ними були  вчителі:

1.     Бритковська К.О. нагороджена орденом «Знак Пошани»

2.     Денисюк В.Т. – орденом «Трудового Червоного Прапора», орденом Леніна.

 Присвоєно звання «Заслужений вчитель УРСР» з врученням медалі А. С. Макаренка  вчителям початкових класів Квасовській Г.Т.,Старченку І.М. Нагороджено значком «Відмінник народної світи»:

1. Бритковську К.О.,  вчителя рос. мови і літ.

2. Жученко Є.А.,  вчителя математики

3. Ковальову Є.П., вчителя хімії

4. Денисюка В.Т., вчителя фізики

5. Квасовську Г.Т.,  вчителя початкових класів

6. Більчинську Н.І., вчителя початкових класів

7. Великодню Р. І., вчителя початкових класів.

      За високу успішність і глибокі знання учнів на честь 50-річчя УРСР школі було вручено Перехідний Червоний Прапор.

     Робота директора школи Квасовського Дмитра Володимировича була відзначена значком «Відмінник народної освіти», Грамотою Міністерства освіти УРСР, медаллю «За трудову відзнаку».

     Багато уваги у школі приділялось виробничому навчанню. Учні 10-х класів на екзамені отримували завдання виготовити меблі(столи, стільці), після чого їм вручалось кваліфікаційне свідоцтво столяра з присвоєнням розряду, а їх вироби використовувались як меблі в навчальних кабінетах.

Ізяславську школу №2 імені Миколи Островського учні між собою називали інтернаціональною школою. В ній навчалися діти різних національностей:  росіяни,  білоруси,  німці,  євреї,  казахи,  узбеки,  киргизи,  поляки та інші.

         Учні вели переписку зі школами всіх п’ятнадцяти республік СРСР. Було зібрано прапори союзних республік, національний одяг народів, що проживали на території Союзу Радянських Соціалістичних  Республік, записані їх традиції, звичаї і обряди.
          
Категорія: Школа імені М.Островського | Додав: iznvk2 (10.02.2009)
Переглядів: 1445 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Наше опитування

Оцените мой сайт
Всього відповідей: 681

Корисні сайти

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0